دکتر علیرضا امیرتیموری رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت، به سوال خبرنگار «فرهیختگان گیلان» پیرامون وضعیت فعالیت‌های صنفی، فرهنگی و دانشجویی در دانشگاه آزاد رشت پاسخ داد. ایشان با اشاره به دیدگاه‌های مدیران سازمان دانشگاه آزاد به مسایل فرهنگی ازجمله حجاب و عفاف و همچنین تشریح برنامه‌ها و دیدگاه‌های مسوولین فرهنگی دانشگاه، در چگونگی کنترل مسایل فرهنگی و با انتقاد از گلایه‌ها و بهانه‌تراشی‌های عده‌ای غیر‌دانشگاهی، واگذاری صرف مسوولیت کنترل حجاب و عفاف دانشجویان به نیروهای حراستی و انتظامی دانشگاه را دلیل اصلی عدم توفیق در حل مشکلات فعلی دانست. دبیر هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان ضمن اعلام تلاش جدی برای احیا و رونق فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت، بیان داشت که از دانشجویان و کارکنان دانشگاه خواسته است تا تمام تلاش خود را جهت هموار شدن راه فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی در دانشگاه انجام دهند. وی همچنین با اشاره به وضعیت انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد رشت که در چند سال گذشته غیرفعال بوده است، اعلام کرد که در کنار تاکید و دعوت از دیگر تشکل‌های دانشجویی بر تقویت فعالیت‌های خود، از اعضای این انجمن خواسته است تا با برگزاری انتخابات و طی مسیر قانونی، فعالیت خود را از سر بگیرند تا دانشگاه آزاد رشت بیش از گذشته شاهد پویایی و افزایش امید در میان دانشجویان باشد.

amirteymori

دکتر امیرتیموری با توجه به بخشنامه اخیر سازمان مرکزی دانشگاه، در خصوص ارایه فرصت ادامه تحصیل به دانشجویان بازمانده از تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی اذعان داشت: برخلاف رویه گذشته، از این پس دانشجویان به هر دلیل که از تحصیل باز‌مانده باشند، در صورت نداشتن منع قانونی، می‌توانند بدون پرداخت شهریه سنواتی در مدتی که از تحصیل بازماندند، به ادامه تحصیل بپردازند.

گفتنی است در نشست خبری ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت با اصحاب رسانه که توسط روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت و به مناسبت روز خبرنگار، روز سه‌شنبه ۱۸ مردادماه برگزار شد، از خبرنگاران فعال در حوزه دانشگاه آزاد اسلامی تقدیر شد.

همچنین در نشستی مشابه که روز ۲۸ مرداد در دانشکده سما واحد رشت برگزار شد، دکتر رحمت علی صابری رییس شورای سیاست‌گذاری سما استان گیلان، از تاسیس یک مجتمع آموزشی با استانداردهای بین‌المللی و همچنین مدارس دوزبانه با استاندارد IB و پوشش دهنده فعالیت‌های سلامت، پرورشی، هنری، آموزشی و ورزشی توسط سازمان سما در رشت خبر داد.