محمد پورجعفری مسوول واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری گیلان گفت: جشنواره تخصصی بازیگری «از ایده تا بداهه» در دو بخش هنرجویی و فعالین تئاتر برگزار خواهد شد.

وی افزود: در بخش فعالین تئاتر که امسال به‌صورت منطقه‌ای با حضور استان‌های گیلان، مازندران، زنجان، قزوین و اردبیل برگزار می‌شود ۲۱ اثر به دبیرخانه رسید که پس از بازبینی، هشت هنرمند به مرحله نهایی راه یافتند.

دبیر اجرایی جشنواره «از ایده تا بداهه» ادامه داد: افراد راه‌یافته به مرحله نهایی به شرح زیر می‌باشند.

آرش بدر طالعی، محمد شکوری و سودابه جعفرزاده از گیلان، سحر حاجی‌آغاسی و امیر خوبان از قزوین، افسون خداداد، مریم میراب زاده و نیلوفر نجف‌پور از مازندران.

محمد پورجعفری همچنین اعلام کرد: بازبینی پنجمین جشنواره تخصصی بازیگری «از ایده تا بداهه» به مدت ۳ روز از تاریخ ۲۷/۵/۹۳ انجام شد و آقایان رضا حقی‌صفت، محمدمهدی یوسفی‌زاده و محمد پور‌جعفری بازبینی آثار را بر عهده داشتند.

پورجعفری ادامه داد: بازبینی در دو بخش هنرجویی و فعالین تئاتر انجام شد که در بخش هنرجویی پس از دیدن ۹۲ اثر افراد زیر برای حضور در جشنواره بدون الویت انتخاب شدند:

۱٫زهرا وجدانی   ۲٫فهیمه رحیمی ۳٫مهدی پور خانی     ۴٫سمیرا طلوعی

۵٫عارف گم زاد        ۶٫ماهور میرزا نژاد

۷٫محمد فرح‌بخش    ۸٫فائزه یوسفی

۹٫نسترن روشن‌بین ۱۰٫الینا اسماعیلی

۱۱٫شکوفه داوودی ۱۲٫مریم نژاد مهدی‌پور

۱۳٫حجت کهریزی    ۱۴٫فهیمه مومنی

۱۵٫طوبی رحمان نیا ۱۶٫سمانه محمدی

۱۷٫فرنام امیدی   ۱۸٫شقایق حسنی پور

۱۹٫روزبه اخوان    ۲۰٫بهاره سعیدی

۲۱٫علیرضا مجیدی

۲۲٫صدره قربانعلی‌پور ۲۳٫حسن فتوتی

۲۴٫امیر محمد رجبی ۲۵٫عارفه درستکار

۲۶٫مریم رضایی    ۲۷٫علی ثابت قدم

۲۸٫مریم شعبانی

لازم به توضیح است پنجمین جشنواره تخصصی بازیگری از ایده تا بداهه به‌صورت منطقه‌ای از تاریخ ۲۶/۶/۹۳ به مدت ۴ روز در رشت برگزار می‌شود.

 

فراخوان اشعار آیینی با موضوع پیامبر اعظم و ائمه اطهار (س)

حامد پورشعبان مسوول واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری گیلان گفت: حوزه هنری گیلان فراخوان اشعار آیینی با موضوع پیامبر اعظم و ائمه اطهار (س) را منتشر کرد.

وی گفت: شاعران گیلانی می‌توانند آثار خود را به‌صورت تایپ شده، بر روی یک صفحه A4 به حوزه هنری گیلان ارسال نمایند.

درج نام و نام خانوادگی، سال تولد، محل تولد و نشانی پستی، اینترنتی و شماره تماس شاعر ضروری است.

آخرین مهلت ارسال آثار ۳۰ مهر ۱۳۹۳ است.

مسوول واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری گیلان ادامه داد: آثار در چهار جلد با عنوان گزینه شعرهای مذهبی گیلان منتشر می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را به آدرس گیلان، رشت، پارک قدس، خیابان ملت، حوزه هنری گیلان ارسال و یا با شماره‌های ۴-۳۲۴۵۵۷۱-۰۱۳۱ واحد آفرینش‌های ادبی تماس حاصل نمایند.

شایان‌ ذکر است پیش‌ از این، کتاب «ترانه‌های نیم روز» مجموعه شعر عاشورایی شاعران استان گیلان و «همسایه بلند سپیدار» مجموعه شعر انتظار، توسط حوزه هنری گیلان و به کوشش فرامرز محمدی‌پور گرد‌آوری و منتشر شده بود.

در این گزینه سعی می‌شود علاوه بر به‌روز شدن اشعار شاعران استان، اشعار با موضوع پیامبر (ص) و ائمه اطهار (س) گردآوری و منتشر شود.