الیاس حضرتی

مدیر مسوول روزنامه اعتماد

 

این اقدام آقای روحانی که هر چند وقت یک‌بار جلسه‌یی با اصولگرایان و همین‌طور اصلاح‌طلبان می‌گذارند و ساعاتی را به شنیدن پیشنهادات، انتقادات و نظرات این افراد در حوزه‌های مختلف و نیز ارایه گزارش به آنها از شرایط کلی کشور، تنگناها و گرفتاری‌ها، موانع و پیشرفت‌های موجود اختصاص می‌دهد موجب می‌شود تا گروه‌ها و جناح‌های سیاسی کشور، احساس همدلی و پیوستگی بیشتری با دولت داشته باشند. امیدوارم این هنر و کار خوب ادامه داشته باشد و ظاهرا دولت نیز چنین تصمیمی دارد.

این افطار، دومین جلسه گروه‌های اصلاح‌طلب و رییس‌جمهور بود. اولین‌بار در دفتر ایشان در مجموعه سعدآباد برگزار شد که به همراه ۳۶ نفر دیگر از اصلاح‌طلبان در آن‌جا حضور داشتیم.

در جلسه دوم اما دایره مدعوین افزایش پیدا کرد که البته تعدادی به واسطه خارج از تهران بودن و یا جلسات از قبل تنظیم شده، امکان حضور در جلسه را نداشتند، اما نهایتا ۱۲۰ نفر در جلسه حاضر بودند که متشکل از همه احزاب شناخته شده، فعال و شخصیت‌های سیاسی مطرح و صاحب تریبون درون اردوگاه اصلاح‌طلب بود. از گروه‌های ملی- مذهبی نظیر آقایان توسلی و میثمی تا اعضای جبهه مشارکت، حزب کارگزاران و احزابی نظیر حزب اسلامی کار، مردم‌سالاری، اعتماد ملی، همبستگی، اراده ملت و … دیگر گروه‌های بیست‌گانه اصلاح‌طلب چند نفری را به عنوان نماینده فرستاده بودند.

افرادی که در جلسه قبل خواستار صحبت بودند و فرصت صحبت به آنها داده نشده بود، در این جلسه صحبت کردند.

بدین ترتیب که حجت‌الاسلام موسوی‌لاری در مورد سیاست و اقدامات داخلی و این‌که چرا نهادهای دولتی از تجارب بازنشستگان  و نیروهای باتجربه استفاده نمی‌کنند، عنوان کردند که باید به نیروهایی که به دولت علاقمند و دلسوز نظام هستند میدان و مسوولیت داد.

آقای اطاعت هم در مورد سیاست منطقه‌یی وحل مشکلات  به صورت ریشه‌ای با عربستان توسط دولت، خانم توحیدلو در رابطه با به‌کارگیری جوانان و بانوان در دولت یازدهم و آقای مرعشی در مورد رکود اقتصادی و  آقای خانیکی نیز در مورد معضلات اجتماعی و امید به آینده صحبت کردند.

در پایان رییس جمهور و حاضرین ضمن رضایت  بر استمرار این نشست‌ها تاکید کردند.