استاندار گیلان در  مراسم روز جهانی گردشگری در رشت با اشاره به اینکه تشریح صحیح مواضع جمهوری اسلامی ایران در یک سال گذشته از سوی رییس جمهوری در مجامع بین‌المللی به‌ویژه سازمان ملل متحد سبب بهبود تعامل ایران با کشورهای جهان شده است گفت : مواضع اخلاق مدارانه و دیپلماتیک دکتر روحانی در این مدت سبب شده است تا اندیشه ای نو از چهره ایران و ایرانی در سراسر جهان ارائه شود .

وی با اشاره به رونق گردشگری خارجی افزود : در افق سند چشم انداز باید به آمار ۲۰ میلیون گردشگری خارجی برسیم که فضای جهانی هم اکنون مناسب تر از گذشته است و باید به خوبی از این ظرفیت  با برنامه ریزی و افزایش امکانات زیر بنایی بهره برد.

وی همچنین به اقامت ۱۸ میلیون گردشگر در نیمه نخست امسال در استان اشاره کرد و گفت : براساس آمارهای این میزان اقامت ۹ درصد بیشتر از مدت مشابه پارسال است .استاندار خاطرنشان کرد : این امار نشان دهنده بهبود فضای کسب وکار در این بخش است اما میتوانیم به مراتب بهتر از این باشیم.

وی افزود : استان گیلان در همین راستا به دنبال تکمیل راه آهن ، ساخت ۱۱ کیلومترباقیمانده، ارائه‌ی خدمات بهتر در هتل ها و مجتمع‌های اقامتی و پذیرایی با تلاش بیشتر مسوولان ، اتحادیه ها ، مجامع و آژانس های مسافرتی است  که بدون تردید گردشگری فقط از ظریق بخش خصوصی رشد می‌کند.