از طریق تلفن، پیامک و ایمیل نشریه   اخبار، سوژه‌ها و نظرات خود را با ما در میان بگذارید

 

شریفی از رشت: از این‌که به مشکل پیش آمده برای همکاران ما در بندرانزلی پرداختید تشکر می‌کنم. البته این اولین و آخرین باری نیست که چنین مشکلاتی برای آتش‌نشان‌های زحمت‌کش در سراسر ایران به‌وجود می‌آید اما خوشحالیم که یک روزنامه در گیلان این‌طور جدی و خوب به مشکل ما پرداخت. امیدواریم مسوولین هم همین‌قدر حساس و دلسوز باشند. به نمایندگی از همه همکارانم برای شما آرزوی موفقیت دارم.

اسفندیار آقاجانی از خطبه‌سرا: لطف کنید خواسته اهالی دهستان محروم و فراموش شده خطبه سرا و کِشلی را به گوش مسوولین برسانید. این منطقه توریستی و تاریخی، زمانی اسم و رسمی داشت ولی اکنون از محروم‌ترین مناطق غرب گیلان به شمار می‌رود. دهستان خطبه‌سرا و کشلی دارای ۱۸ روستای کد دار، ۲۶ مدرسه اعم از ابتدایی و دبیرستان و حدود ۷۰ کارخانه در شهرک صنعتی و جمعیتی بالغ بر ۱۸ هزار نفر و مردمانی پرتلاش و مهربان است. مردم خطبه سرا ۳۲ شهید و تعدادی جانباز تقدیم انقلاب کرده‌اند ولی از ابتدایی‌ترین حقوق شهروندی محروم هستند. مشخص نیست چرا این منطقه مورد بی‌مهری و بی‌توجهی مسوولین شهرستانی و استانی قرار گرفته است. ما اهالی خطبه‌سرا از نشریه وزین فرهیختگان تقاضا داریم تا از این تریبون خواسته ما را که تبدیل خطبه‌سرا به شهر است، به گوش مسوولین برسانند تا شاید با این اتفاق، پاره‌ای از مشکلات این منطقه حل شود.

منطقه خطبه‌سرا در زمانی که تالش بزرگ به‌صورت حکومت خمسه تالش اداره می‌شد، افتخار این را داشت که بنا به خواسته و همت مردم فرهنگ دوستش، اولین دبستان منطقه تالش در آنجا تاسیس شود ولی امروزه نه جاده‌ای، نه پل درستی، نه گاز و پارک و جاده‌ مناسب روستایی ندارد و با محرومیت‌های شدید اجتماعی و اقتصادی روبه‌رو است.

اسماعیل رسولی از رضوانشهر: برادر ۱۹ ساله من، در شهریور ۱۳۸۸ در استخر شنای تازه تاسیس و خصوصی رضوانشهر غرق شد که بعدا متوجه شدیم مجوز بهره‌برداری نداشته است. در غرق شدن او طبق نظر کارشناسان، قصور غریق نجات و همین‌طور بعد از چهار روز بستری بودن در بیمارستان نیز کم‌توجهی و اهمال بیمارستان دخیل بودند. ولی تا امروز و بعد از گذشت پنج سال پیگیری و تلاش و صدور قرارهای متعدد کارشناسی و حضور در کمیسیون‌های متعدد، هیچ مرجع و مسوولی جوابگوی حق و حقوق خانواده نیست. پیچیدگی این پرونده موجب شده که مسوولین آن‌طور که باید و شاید به این پرونده رسیدگی نکنند و از طرفی مسوولین استخر هم وقتی نتیجه نگرفتن ما را می‌بینند، حرف‌ها و واکنش‌های نامناسبی بروز می‌دهند.