فرهیختگان گیلان: فرماندار آستارا از ساخت طولانی‌ترین پیاده‌رو ساحلی شمال کشور در این شهرستان خبر داد.

سیروس شفقی در حاشیه بازدید میدانی از شهر آستارا اظهار کرد: طولانی‌ترین پیاده‌رو ساحلی شمال کشور که روی دو هزار و دویست متر دیواره سنگی ساحلی شهر اجرا می‌شود و عرض مفید آن چهار متر است توسط شهرداری آستارا، در حال تکمیل و راه‌اندازی است که با تکمیل آن به طولانی‌ترین پیاده‌روی کشور تبدیل می‌شود.

فرماندار آستارا با بیان این‌که اکنون عملیات کف‌سازی ۵۰۰ متر دیگر از این پروژه در دست انجام است، گفت: این کار با همت و بودجه شهرداری آستارا انجام گرفته است.

shafaghi

به گفته وی، فاز نخست و دوم پیاده‌روی ساحلی از مقابل در ترانزیت گمرک تا پارک ساحلی شریعتی در سال ۱۳۸۹ به طول ۴۸۲ متر به بهره‌برداری رسیده است، ادامه داد: عملیات احداث فاز سوم این پروژه در ساحل سفیر امید از سال ۹۲ آغاز و ۳۵۰ متر از این فاز به اتمام رسیده است.

شفقی بیان نمود: زیباترین بخش این پیاده‌رو را اتصال دو مسیر شریعتی و سفیر امید با اجرای یک پل قوسی برای تردد عابران پیاده‌روی دهانه رودخانه مرداب است که آگهی مناقصه آن به‌زودی منتشر می‌شود. با اجرای کامل این پروژه، شهروندان و گردشگران می‌توانند ضمن تردد از این پیاده‌رو، زیبایی‌های دریای خزر را در ارتفاع سه تا پنج متری به نظاره بنشینند.

فرماندار آستارا دغدغه دیگر را بازارچه معروف مثلثی عنوان کرد و یادآور شد: با پیگیری‌های شهردار و شورای شهر لوندویل و مجموعه دولت و نماینده آستارا به‌زودی مغازه‌داران بازار مثلثی لوندویل به بازارچه در حال احداث شهرداری لوندویل انتقال می‌یابند و مشکل ترافیک شهر لوندویل برطرف می‌شود.