فرهیختگان گیلان: در جلسه شورای اداری شهرستان فومن که صبح روز شنبه ۱۵ شهریور با حضور علی‌اکبر پراوزان مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری گیلان برگزار شد، محمدجواد عامر به‌عنوان معاون فرماندار فومن معارفه و حکمت توفیقی تودیع شد.

در ابتدا فرماندار فومن ضمن خیرمقدم به مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری گیلان، اعلام کرد: در هفته دولت ۴۵ پروژه را در شهرستان فومن به بهره‌برداری رساندیم و شاهد حضور پررنگ مردم در مراسم‌های افتتاح پروژه‌ها بودیم.

اسماعیل قربان‌زاده با اشاره به دیدار هیات دولت با رهبر معظم انقلاب، افزود: عملکرد دولت تدبیر و امید برای همه قابل لمس است و توصیه‌های رهبری نیز مدنظر و دستور کار دولت قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به این‌که همه ما مجری سیاست‌های دولت هستیم و حفظ منافع نظام نیز وظیفه همه ما است؛ خاطرنشان کرد: امروز تفکر و تلاش مدیران شهرستان، خدمت بی‌منت به مردم است و همین‌طور همت همه مسوولین شهرستان که ماحصل آن را در هفته دولت شاهد بودیم و ناظر آن بودیم که در فضایی آرام دولت با کمک مردم و حمایت رهبری، اقدامات خوبی در کشور انجام داده است.

foomanedari

در ادامه مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری گیلان با اشاره به این‌که دولت‌ها در جمهوری اسلامی برگرفته از آرای مردم هستند، خواستِ مردم را امری گریزناپذیر و حرمت‌گذاری به رای مردم را از تاکیدات امام (ره) دانست.

علی‌اکبر پراوزان افزود: هر دولتی که با رای اکثریت ملت سرکار بیاید، باید میدان را در اختیارش قرار داد و این از بدیهیات در نظام جمهوری اسلامی است و به‌تبع آن، هر فردی هم که منصوب می‌شود، خواسته دولت است و قابل مناقشه نیست.

او شاخصه تغییرات مدیران را همراهی با دولت دانست و افزود: نگاه دولت این نیست که هرکس در دولت قبل فعالیت کرده باشد، ضعیف است؛ اگر هم نقدی به گذشته می‌شود به این خاطر است که دولت قصد اصلاح امور را دارد.

وی با اشاره به انتقاد‌هایی که از دولت می‌شود، افزود: افراط و تفریط راهی در دولت اعتدال ندارد. اگر قطع‌نامه‌ها را کاغذ پاره خواندیم افراط کرده‌ایم و اگر از دیگران بترسیم هم دچار تفریط شده‌ایم. اعتدال از توصیه‌های دین است. هرچند که عده‌ای توصیه به دین داشتند اما از ابتدای سرکار آمدن دولت به تخریب دولت اعتدال پرداختند.

پراوزان با اشاره به این‌که دولت در بحث احزاب مشغول اجرایی کردن اقدامات مهم و خوبی است، افزود: امروز خوشبختانه سه گروه اصیل در اصولگرایی،اصلاح‌طلبی و اعتدال‌گرایی داخل نظام در حال فعالیت هستند که باید به عنوان خود افتخار کنند و دولت نیز با میانه‌روی، تدبیر و عقلانیت سعی در بهره‌گیری از ظرفیت‌های همه نیروهای موجود دارد.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری با انتقاد از مانع‌تراشی‌ها و بهانه‌گیری‌های منتقدین دولت، تاکید کرد: باید در این دولت حواشی را کنار گذاشته و به متن و حل مشکلات بپردازیم. اگر تغییر و تحولی درجایی رخ می‌دهد، بر اساس اختیاری است که مردم به دولت داده‌اند.

پراوزان با اشاره به وضعیت رسانه‌ها، نشریات و سایت‌های محلی در شهرستان فومن، خاطرنشان کرد: نشاط سیاسی مطلوبی در فومن وجود دارد.

در ادامه ناصر عاشوری، نماینده فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی، حکمت توفیقی و محمدجواد عامر به سخنرانی پرداختند و در پایان نیز حکم معاونت فرمانداری شهرستان فومن از سوی دکتر محمدعلی نجفی استاندار گیلان، توسط مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری گیلان به محمدجواد عامر تقدیم شد.

محمدجواد عامر که عضو سازمان نظام‌مهندسی گیلان بوده و ۲۶ سال سابقه فعالیت معلمی در آموزش‌وپرورش را در کارنامه خدمت خود دارد، با توجه به ساختار سازمانی فرمانداری فومن، به‌عنوان تنها معاون اسماعیل قربان‌زاده فعالیت خواهد کرد.